Rajd rowerowy SOWR

W dniu 24.05.2026 wspólnie z innymi członkami chełskiego Stowarzyszenia Ośrodek Wspierania Rodzin popełniliśmy wycieczkę rowerową, korzystając z niebywale dobrej pogody, aby w ten sposób podziwiać wschodnie strony dawnego województwa chełmskiego - od Chełma po sam Dorohusk. Polecamy się Waszej uwadze, bo warto do nas dołączyć i korzystać z uroków aktywności ruchowej i poznawczej naszego województwa. 

Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnych

Siedemnastego maja 2026 w Urszulinie odbył się Regionalny Przegląd Pieśni Maryjnych "Tobie Maryjo", organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Urszulinie, parafię Chrystusa Miłosiernego oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Nasz zespół "Żyje się Raz" wziął udział w tym konkursie prezentująć cały kunszt artystyczny, opracowywany przez długie tygodnie prób i innych występów. Jak czytamy w Super Tydzień Chełmski, w kategorii zespołów wolanych rywalizacja była wyrównana, w wyniku czego komisja przyznała podwójne miejsca na podium dla miejsca pierwszego i drugiego. Naszemu zespołowi przynano miejsce drugie - gorące gratulacje na naszego zespołu "Żyje się Raz" i życzymy dalszych sukcesów i pasji, jaką dzielą. 

Bezpłatne poradnictwo prawne, psychologiczne i terapeutyczne

Święto Wielkiej Nocy

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
W związku ze zbliżającymi się Świętami  Wielkiej Nocy w dniu 26.03.2026 w Stowarzyszeniu zorganizowaliśmy spotkanie okolicznościowe z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, tzw. ”Jajeczko”, w którym uczestniczyło 50  osób. Podczas spotkania były refleksje z przeżywania świąt oraz  podzielenie się jajkiem  i życzenia  świąteczne oraz obficie  zastawiony stół , który przygotowały nasze członkinie, za który serdecznie dziękujemy!                                                                                                                                   

Składamy serdeczne świąteczne życzenia:
Życzymy Wam, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.By stały się źródłem wzmacniania ducha!
Życzymy Wam, by Święta Wielkanocne były dla Was momentem wytchnienia i odpoczynku w rodzinnym gronie. Niech ten czas doda Wam energii i siły. 
Życzymy Wam, by Wielkanocny Czas upływał Wam z dala od zmartwień i trosk, a każda chwila spędzona w rodzinnym gronie umacniała więzy i zbliżała Was do siebie.